Obrońcy Głogowa (2018)

Historia młodych Głogowian, zakochanych w sobie Paszka i Dobrówki oraz ich skonfliktowanych rodzin, dziejąca się w czasach średniowiecza, między podbojem Pomorza przez wojska Bolesława Krzywoustego aż do bitwy na Psim Polu (24 sierpnia 1109 r.). Oprócz piastowskich Romeo i Julii film zawiera także wątki lekkie, komediowych, ale też i elementy solidnego dramatu, oraz całą masę mocnej, bezkompromisowej batalistyki.

Pełnometrażowy film animowany.

Produkcja: 2017-2018
Premiera: 29 maj 2018

Reżyseria:


Muzyka:


Dubbing:
Dobrówka
Paszka
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
w napisach: występuje gościnnie
w napisach: występuje gościnnie
w napisach: występuje gościnnie
w napisach: występuje gościnnie
i inni


Notatki:
Pełnometrażowy film animowany wyprodukowany własnym sumptem przez reżysera. Informacja:
Jeśli chcesz wesprzeć produkcję tego i kolejnych filmów animowanych o historii Polski wspomóż nas dobrowolnym datkiem na nr konta:
54 1140 2004 0000 3702 7574 1627 Arkadiusz Olszewski
tytułem: Darowizna

Paypal: ArkadiuszOlszewski-filmy@wp.pl

Patronite: https://patronite.pl/AmorPatriae

Facebook: https://www.facebook.com/arkadiusz.olszewski.art

Film można nabyć pod adresem: allegro.pl/obroncy-glogowa-film-na-dvd-i7237042035.html
Kupując film na DVD wspierasz produkcję filmów animowanych o historii Polski.


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


01.180614

(POL) polski, (POL) polskie napisy,


1 komentarz:

  1. Dobry film. Jako nauczyciel polskiego w polonijnej szkole nie jestem pewien jak jest z jego faktami historycznymi, ale osobiście nie zauważyłem żadnych „wpadek”. Język jest przystępny, fabuła przejrzysta, a sceny walk czasami brutalne, ale do zaakceptowania i dlatego moim zdaniem film śmiało nadaje się do wykorzystania na lekcjach starszych klas. Przynajmniej ja mam w planie wykorzystanie tego materiału.
    Twórcy filmu chciałbym tutaj podziękować za wspaniałą pracę, którą powinno przecież finansować polskie państwo... „Dobra zmiana” widać nie wszędzie dotarła; pogonienie kumotrów i cwaniaczków dojących III RP poprzez instytucje takie jak PISF pewnie nie jest priorytetem rządów „dobrej zmiany”, ale miejmy nadzieję, że i ta poPeOwska stajnia Augiasza także zostanie kiedyś wysprzątana, a pieniądze przez nich dotąd dojone z budżetu trafią w końcu do patriotycznych twórców takich jak pan Olszewski.

    OdpowiedzUsuń